46-220 Byczyna, Gołkowice 8
LATEKS Spółka Jawna
46-250 Wołczyn, ul. Kluczborska 60 b

46-200 Kluczbork, Ligota Zamecka 23

Porady

Sprawdź przed zimą !!!

Okres zimowy jest trudnym wyzwaniem dla samochodu, dlatego należy się przyjrzeć podstawowym podzespołom pojazdu, które w zimie będą narażone na trudne warunki eksploatacji, a wpływają na bezpieczeństwo i awaryjność:

 

układ hamulcowy – bardzo istotne są równe siły hamowania na poszczególnych kołach, gdyż na śliskiej nawierzchni (śnieg, lód) pojazd będzie łatwo wpadał w boczny poślizg.

opony – konieczność wymiany na ogumienie zimowe (bezwzględnie zwiększają bezpieczeństwo jazdy na zaśnieżonych o oblodzonych drogach).

płyn chłodzący – sprawdzić temperaturę zamarzania i w razie jakichkolwiek wątpliwości wymienić ( w razie zamarznięcia podczas silnego mrozu grozi poważną awarią silnika)

akumulator – w okresie mrozów spada gwałtownie pojemność akumulatora , dlatego należy sprawdzić jego stan techniczny przed okresem zimowym oraz ładowanie alternatora.

płyn hamulcowy – jest higroskopijny (pochłania parę wodną z powierza) , dlatego należy odpowiednim przyrządem diagnostycznym sprawdzić jego parametry i w razie wątpliwości bezwzględnie wymienić.

płyn do spryskiwaczy – wymienić na zimowy (zamarznięcie płynu grozi awarią układu spryskiwania szyb i reflektorów).

– dokonać przesmarowania zamków drzwi i innych ruchowym elementów.

– ogólny przegląd stanu podwozia ze szczególnym uwzględnieniem wycieków i luzów w zawieszeniu. W czasie silnych mrozów wszystkie drobne usterki ( w lecie mało uciążliwe ) mogą urosnąć do poważnych awarii.

– sprawdzić ewentualnie wymienić pióra wycieraczek.

– sprawdzić ustawienie świateł, stan żarówek oraz lamp.

Szybki kontakt

Allegro / Sklep ONLINE:

Mariusz

tel. 508 387 300


e-mail: mariusz@lateks.com.pl

Serwis Wołczyn:

Sławek

tel. 77 41 88 499


e-mail: szota@lateks.com.pl

Serwis Kluczbork:

Paweł

tel.77 41 80 188

+48 604 091 626

e-mail: pawel@lateks.com.pl

Serwis Gołkowice:

Piotr

tel: 77 41 34 540

tel: +48 602 500 220

e-mail: piotr@lateks.com.pl